نکات کلیدی دنیای مد و فشن برای اینکه همیشه خوشتیپ به نظر برسید

لباس پوشیدن و ظاهر خوب ناگفته های شخصیت هر انسانی را بازگو می کند. اما هیچ انسانی از بدو تولد خوشتیپ نیست، بلکه افراد خوش لباس با رعایت نکات کلیدی دنیای مد و فشن به این مهم دست یافته اند. با توجه به اهمیت رعایت این نکات در مقاله پیش رو برخی از نکات طلایی مد و فشن را شرح داده ایم که به کمک آن ها همیشه شیک و مرتب به نظر برسید. 

نکات کلیدی دنیای مد و فشن برای خوش استایل بودن چیست؟

در ادامه نکات لازم برای اینکه چگونه خوش استایل باشید، را مطرح کرده ایم. پس پیشنهاد می کنیم، ادامه مطلب را از دست ندهید!

به آیتم های کمد لباس خود بیشتر توجه کنید

به محتویات کمد لباس خود دقت کنید. اطمینان حاصل کنید که یک سری از لباس ها شامل پیراهن مشکی، شلوار جین کاملا اندازه و مناسب، یک کت بلیزر کلاسیک، تیشرت های ساده و دکمه دار در رنگ های خنثی و کت چرمی (یا کت جین) در کمد شما وجود داشته باشد. 

کمد لباستان در واقع پایه و اساس استایل شماست. در این صورت با وجود داشتن تعداد لباس کمتری، استایل های متنوعی خلق می کنید که در عین زیبا بودن، مینیمال هم هستند. سرمایه گذاری روی مجموعه ای از لباس های مشخص و یادگیری نحوه سبک دهی به آن ها کلید اصلی هماهنگی به شمار می رود. 

مطمئن شوید که لباس هایتان کاملا متناسب هستند

یکی از ترفندهای طلایی برای زیباتر جلوه دادن هر لباس این است که برای دوختن لباس هایتان از خیاط متبحر و حرفه ای بهره بگیرید. لباس های سفارشی نه تنها ظاهر جذاب و شیک تری دارند، بلکه در آن ها احساس راحتی بیشتری نیز می کنید. 

شلوارهایی که روی زمین کشیده می شوند و لباس هایی که کاملا مناسب اندام ما نیستند، حس خوش لباسی را به ما القا نمی کنند. اگر لباس های موجود در کمد لباس شما کاملا مناسبتان هستند و شما را خوش استایل می کنند، وسایل و اکسسوری های بزرگ و کوچک را به گونه ای همراه آن ها به کار ببرید که شیک تر به نظر برسید. بازی با اکسسوری های مختلف روی هر لباس از جمله نکات کلیدی دنیای مد و فشن محسوب می شود. 

یاد بگیرید که چگونه نسبت ها را متعادل نگه دارید

برای اینکه لباس هایتان هارمونی و تناسب خوبی با یکدیگر داشته باشند، باید تناسب را رعایت کنید. راز رسیدن به این هدف پوشیدن لباس هایی متناسب با فرم بدن شما است.

در صورتی که می خواهید پیراهنی بزرگتر از سایز خود یا با اشکال غیرمعمول بپوشید، با متناسب نگهداشتن بقیه لباس هایتان همواره فردی خوش استایل خواهید بود. برای مثال ترکیب تاپ تنگ با شلوار جین گشاد یا شلوار جین راسته انتخاب مناسبی به نظر می رسد. 

استایل شخصی خود را پیدا کنید

استایل شخصی امضای شما محسوب می شود. یکی از رازهای افرادی با ظاهری شیک این است که استایل شخصی خود را پیدا کرده اند و همواره به آن پایبند هستند. رسیدن به این مرحله از سبک شخصی ممکن است، سال ها طول بکشد. یافتن استایل مختص به خود یک آزمون و خطا محسوب می شود. برای پیدا کردن استایل خود به آرامی شروع کنید و با انتخاب لباس ها و سبک های گوناگون ببینید که کدام لباس و سبک بیشتر به شما می آید. 

تا زمانی که برای امتحان کردن لباس ها، مدل ها و رنگ های گوناگون وقت نگذارید، هرگز متوجه نخواهید شد که چه ظاهر شگفت انگیزی در انتظار شماست. دسته بندی های از پیش تعیین شده برای لباس های مردانه و زنانه نباید نحوه خرید شما را محدود کند. با رنگ ها و مدل های مختلف بازی کنید که آن استایلی که مختص خودتان است را پیدا کنید.   

روی مهارت های خرید کردن خود کار کنید

خرید کردن برخلاف تصور برخی از افراد، کار آسانی نیست و باید یاد بگیرید که خریدار بهتری باشید. خرید اصولی و درست متناسب با نیازهایتان و همچنین توجه به فرم بدن از جمله نکات کلیدی دنیای مد و فشن به شمار می رود. یادگیری نحوه خرید آن چیزهایی که دقیقا نیاز دارید، به شما کمک می کند که کمد خود را از وسایلی که هرگز نمی پوشید، پر نکنید. وقتی لباس هایی را که واقعا دوست دارید خریداری کنید، انتخاب استایلی شیک، مرحله بعدی کار محسوب می شود. 

با تمرین و کسب اطلاعات درست در مورد هر لباس هنگام خرید با دیدی باز لباس موردنظر خود را انتخاب کنید. این امر به شما کمک می کند که همیشه خوش استایل به نظر برسید. 

کمربند را به استایل خود اضافه کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای بیشتر جلوه دادن به لباس افزودن کمربند به استایلتان است. کمربند ترفندی عالی برای ایجاد تعادل بین لباس های ناهماهنگ است. برای مثال ژاکت کشمیر بلند خود را با استفاده از کمربند با دامن متناسب و زیبا می کنید. 

برای خوش استایل شدن با رنگ ها بازی کنید

جسارت به کار بردن رنگ های مختلف در ترکیب لباس ها نیز یکی از نکات کلیدی دنیای مد و فشن است. اگر از استفاده از رنگ ها در استایل خود مطمئن نیستید، هر چند وقت یکبار یکی از رنگ ها را همراه با یک رنگ خنثی امتحان کنید. در این صورت خود به خود مشاهده می کنید که رنگ ها چه تاثیر مثبتی روی ظاهر و سبک شما دارند. 

همینطور که به استفاده کردن از رنگ ها در لباس های خود عادت می کنید، می آموزید که کدام ترکیب رنگی برای سبک شما مناسب تر است. برای کسب نتیجه بهتر از چرخه رنگ نیز کمک بگیرید و رنگ های متناسب را با یکدیگر ترکیب کنید. 

الگوها و بافت های مختلف را با یکدیگر ترکیب کنید

دیگر دوران اینکه برای خوشتیپ بودن باید حتما کیف و کفش خود را ست می کردید، به پایان رسیده است. تضاد بین بافت ها و چاپ ها به شما حس خلاق بودن می دهد و راهی برای تبدیل شدن به فردی با ظاهری همیشه خوش لباس به شمار می رود. برای شروع کار از الگوهای با رنگ های خنثی مانند راه راه یا پارچه هایی با تار و پود نرم مانند چرم و بافتنی شروع کنید. 

پارچه های کتان، چرم، حریر، کراوات، شال، روسری از جمله لباس هایی هستند که بهتر است، برای یکبار هم که شده، آن ها را امتحان کنید. با امتحان کردن وسایل مختلف به مرور یاد می گیرید که چه چیزهایی در سبک شخصی شما جای می گیرد و ظاهر شما را شکیل تر می کند. 

کلام آخر

برای اینکه همیشه خوش استایل و شیک به نظر برسید، باید اصول و نکاتی را رعایت کنید. پیدا کردن سبک شخصی در لباس پوشیدن نیاز به صرف زمان و به خرج دادن سلیقه و خلاقیت دارد. در این راه هیچ گاه از امتحان کردن مدل های جدید نترسید که به آنچه مدنظرتان است، دست یابید و ظاهر بهتری داشته باشید.

در این مقاله برای راهنمایی خوانندگان گرامی نکات کلیدی دنیای مد و فشن را مطرح کرده ایم. با این امید که با رعایت این نکات همیشه ظاهری خوب و آراسته داشته باشید.