ترندهای آرایشی 2021

دنیای مد و ترندهای آرایشی

هرساله دنیا دچار تحولات بسیاری می‌شود. دنیای مد و میکاپ هم از این قائده مستثنی نیست. حتی بحرانی جهانی مانند بحران کرونا هم جلودار این تحولات نبوده و هرسال ترندهای جدیدی به میدان می‌آیند. دلیل این تحولات در دنیای آرایشی هم علاقه‌ی وافر بانوان به لوازم آرایشی مختلف و استفاده از آن‌ها است. علاقه بانوان به این لوازم و ترندهای آرایشی به حدی بوده که هر روز شاهد تاسیس و رشد شرکت‌های تولید و پخش لوازم آرایشی هستیم. البته کرونا شرایط را  برای ترندهای آرایشی به شکلی بیش از پیش تغییر داده. اما با این حال نتوانسته جلوی این استفاده و علاقه به لوازم آرایشی را بگیرد. در کل در سال 2021 دو رویه‌ی متفاوت در دنیای میکاپ و آرایش پیش آمد. یک، تمرکز بر روی آرایش و بازگشت به جلال و شکوه گذشته و قبل از دوران کرونا و دو، تمرکز بر مراقبت‌های پوستی بیش از تمرکز بر آرایش. هر دوی این رویه‌ها تاثیر خود را بر ترندهای آرایشی امسال گذاشتند.

هرساله مردم چشم انتظار سلبریتی‌ها هستند تا ترندهای آرایشی آن سال را معرفی کنند. سال 2021 هم از این قائده مستثنی نبوده و همچنان چشم انتظار معرفی ترندهای آرایشی جدید بوده و همچنان هم هست.

کرونا و ترندهای آرایشی

امسال یعنی سال 2021 به واسطه پاندمی جهانی کرونا، ماسک‌ها به جزئی جدانشدنی از زندگی و استایل ما تبدیل شده‌اند. در دنیای میکاپ و آرایش هم این بدان معناست که تمرکز از آرایش لب بر روی آرایش چشم‌ها می‌رود. زیرا لب‌ها ساعت‌های طولانی در زیر ماسک پنهان می‌شوند و پوست اطراف آن عرق می‌کند. حال اگر تمرکز روی رژلب باشد، نه آن دیده می‌شود و نه بعد از چندین ساعت زیر ماسک بودن، ظاهر جالبی پیدا می‌کند.

به همین علت تمرکز در ترندهای آرایشی 2021 از لب‌ها به چشم‌ها منتقل شده است. حال این یعنی چه؟ در ادامه خواهیم دید.

ترندهای آرایش چشم 2021

امسال یعنی در سال 2021 تمرکز روی آرایش چشم‌ها بسیار بیشتر شده. خط چشم‌های پهن و سایه چشم‌ها با رنگ‌های افراطی به عضوهای جدا نشدنی ترندهای امسال تبدیل شده‌اند. دلیل این تمرکز بر ارایش چشم هم این است که چشم‌ها تنها عضو صورت هستند که در این شرایط کرونا واضح و کامل مشخص هستند و زیباییشان در زیر چیزی پنهان نمی‌شود.

حتی سلبریتی‌هایی مانند سلنا گومز، جی جی حدید، کندال جنر، کاردی بی و بسیاری دیگر به همه گیر شدن این ترند کمک کردند و در جشنواره‌هایی که مجبور بودند با ماسک ظاهر شوند، در آرایش چشم خود سنگ تمام گذاشتند.

در دنیای آرایش چشم، چه چیزی مد شده؟

خط چشم گربه‌ای

یکی از زیباترین و همه گیرترین ترندهای آرایش چشم، خط چشم گربه‌ای است. دلیل محبوبیت این مدل خط چشم هم این است که کشیدن این مدل خط چشم کاری ندارد و بسیار راحت است و در کنار آن بسیار جذاب است. البته یادتان نرود که این مدل چشم‌هایتان را هم درشت‌تر نشان می‌دهد و به همین خاطر یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادیست که چشم‌های خیلی درشتی ندارند.

خط چشم رنگی

همانطور که در ابتدا هم گفتیم. امسال یعنی سال 2021 استفاده از رنگ‌های نامتعارف و هنجارشکنانه باب شده است. بنابراین می‌توانید با توجه به میکاپ خود خط چشمی رنگی تهیه کنید و از زیبایی چشمتان لذت ببرید.

سایه‌ چشم‌های رنگی

سایه‌هایی با رنگ‌های تند و جیغ ترند آرایشی سال 2021 هستند. البته رنگی که بیش از بقیه نظرها را به خود جلب کرده، رنگ بنفش یا اسطخودوسی است. از تناژ مختلف این رنگ در سایه چشم‌های ترند امسال استفاده می‌شود و زدن ماسک هم باعث جلوه‌ی دو چندان آن می‌شود.

مژه کاشت یا مصنوعی

همانطور که در ابتدا هم اشاره کردیم، امسال سال چشم‌ها و تمرکز روی آن‌هاست. مژه‌ها هم در زیبایی چشم‌ها بسیار تاثیر گذارند. اکر مژه‌ها افتاده باشند، صورت شما را بی‌حال و خسته نشان می‌دهد و برعکس مژه‌های حالت‌دار و مرتب شده، امید شما به زندگی را نشان می‌دهند. به همین علت امسال افراد زیادی به سمت کاشت مژه و یا استفاده از مژه مصنوعی روی آورده‌اند تا چهره‌ی خودشان را بشاش‌تر و شاداب‌تر نشان بدهند.

سادگی و راحتی یا میکاپ و ترندی بودن؟

قبلا هم گفتیم که در دنیای گرفتار کرونای 2021 دو رویه برای ترندهای آرایشی پیش گرفته شد. یکی از آن‌ها تمرکز بر آرایش و علی الخصوص آرایش چشم بود و دیگری بر روی مراقبت از پوست و جایگزینی محصولات مراقبتی بجای محصولات آرایشی تاکید داشت.

سلامت پوست

افراد مشهور زیادی مانند ریانا به مردم یادآوری کردند که در این پاندمی کرونا و در دورانی که پوست صورت برای ساعت‌ها زیر حفاظ ماسک قرار دارد، سلامت پوست مهم‌تر از بی عیب و نقص بودنش است.

این افراد بر استفاده از محصولات مراقبتی و انجام روتین‌های پوستی تاکید دارند و می‌گویند کافیست که برای بیرون از خانه صرفا از یک ضد آفتاب و نهایتا یک ب ب کرم استفاده کرد و باید اجازه داد پوست نفس بکشد و زیبایی پوست طبیعی را یادآور شدند.

شعار این گروه این است که هرچه ساده‌تر و نچرال‌تر بهتر! به همین دلیل هم از آرایش نود و بسیار کم استفاده می‌کنند و تاکیدشان در میکاپ صورت، برجسته کردن زیبایی‌ها و نقاط قوت صورت است، نه پنهان کردن و پوشاندن نواقص.

نه به کرم پودر

یکی دیگر از ترندهای آرایشی که از دل همین رویه بیرون کشیده شده، چالش نه به کرم‌ پودر است. کرم پودرها پوست را خفه می‌کنند و به همین علت استفاده از آن‌ها منقضی شده است. ب ب کرم‌ها و ضد آفتاب‌ها جای کرم پودرها را گرفته‌اند و مدل‌های برندهایی مانند گوچی و ورساچه در فتوشوت‌های امسالشان واضحا از کرم پودر استفاده نکرده‌اند.

همانطور که دیدید، ترندهای آرایشی امسال از دو رویه‌ی متفاوت و تا حدودی متناقض گرفته شده‌اند که یکی بر افراط گرایی در آرایش تاکید دارد و دیگری بر سادگی و زیبایی طبیعی. همین موضوع دست مخاطب را باز می‌گذارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد که در عین ترندی و به روز بودن، سلیقه شخصی خود را وارد دنیای مد کند و اصطلاحا با یک تیر دو نشان بزند. پس نتیجه می‌گیریم ترندهای امسال برای هر سلیقه‌ای هستند و همه می‌توانند از آن بهره ببرند و به روز و ترندی باشند.