نحوه ست کردن لباس با آرایش

                                                        

امروزه حتی آرایش کردن هم نیازمند اصول خاصی است و خاتم ها سعی دارند این اصول و قواعد را در آرایش‌های روزانه خود هم رعایت کنند تا آرایشی تمیز و شیک داشته باشند. آرایشگری یکی از بهترین هنرها به عنوان شغل و حرفه است، زیرا درآمد خوبی دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ست کردن رنگ لباس با آرایش صحبت کنیم.

نحوه آرایش صورت:

معمولا خانم ها علاقه زیادی به میکاپ دارند و سعی دارند در حین میکاپ، نقاط قوت چهره خود را بیشتر کنند و نقاط ضعف خود را بپوشانند. شاید در نگاه اول، آرایش کردن برای شما خیلی ساده و راحت به نظر برسد، اما باید بدانید که آرایش کردن هم مانند هر حرفه دیگری نیازمند تخصص و تجربه است. قطعا یک آرایشگر حرفه ای می تواند در مورد اصول آرایشگری ه اندازه یک کتاب حرف برای گفتن داشته باشد. در واقع برای درست کردن یک چهره متعارف باید اصول و قواعد کار را بدانید. توجه داشته باشید که آرایش کردن صورت، تنها به معنی نقاشی کردن نیست. اگر به این دید به قضیه نگاه کنید، حتی ممکن است تمام زیبایی های چهره را هم بپوشانید.  اگر چهره خود را به دست یک آرایشگر حرفه‌ای و باتجربه بسپارید، بعد از اتمام کار و با دیدن نتیجه کار متوجه این موضوع می‌شوید که آرایشی صحیح است که نقاط ضعف چهره را بپوشاند و نقاط قوت چهره را بسیار زیباتر کند. به این روش، یک آرایش حرفه‌ای با استفاده از کانتورسازی صورت می گیرد. کانتورینگ نقش مهمی در پنهان کردن نقاط ضعف چهره دارد پس نباید آن را دست کم گرفت. بسیاری از خانم‌ها علاقه به ست کردن لباس با آرایش دارند که البته از حق هم نگذریم جالب و جذاب و شیک خواهد شد. هر سال نوع جدید از آرایش کردن روی بورس می آید. برای مثال سایه های اسموکی، خط چشم های مختلف و … مد می شوند. اما باید بدانید که نوع آرایش و قواعد و اصول آن ربطی به مد و فشن ندارند و باید همیشه رعایت شوند. در ادامه این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد ست کردن آرایش با لباس به شما خواهیم داد تا متوجه اهمیت این موضوع در مد و فشن بشوید.

                                                             

ست کردن آرایش با استایل بیرون

اگر به یک مهمانی و یا جشن عروسی دعوت شده اید که بسیار برای شما اهمیت دارد، بهتر است رنگ آرایش خود را با لباس و یا با نگین زیورآلات خود مانند گوشواره ها و گردنبند خود ست کنید. با این روش بیشتر از قبل می درخشید و کمی متفاوت تر می شوید. این پیشنهاد یکی از بهترین امتهابات در اصول مد و فشن است. معمولا برای ست کردن لباس با آرایش می‌توان روی رنگ سایه و رنگ رژ لب هم تمرکز کرد و آنها را با رنگ لباس مطابقت داد.

  1. رنگ نقره‌ای: نقره‌ای از آن دسته از رنگ‌های بسیار زیبا و گیرا است. مثلا اگر لباس نقره‌ای انتخاب کرده‌اید، استفاده از یک سایه اسموکی که هاله‌هایی از رنگ نقره‌ای دارد، بسیار جذاب و دلربا است. یا حتی می‌توانید خط چشم نقره‌ای را انتخاب کنید که بسیار خاص تر می شوید. با استفاده از همان خط چشم، چشم‌های خود را حالت دهید.  
  2. رنگ نارنجی:  رنگ نارنجی یکی از رنگ های هیجان انگیز در میکاپ است. سایه و یا رژ لب نارنجی را هم با لباسهایی به رنگ آجری  لازم نیست دقیقا از همان رنگ ست کنید. فصل پاییز بهترین زمان برای ست کردن لباس و آرایش به رنگ هایی به تناژ نارنجی و قهوه ای است. قطعا عکس و فیلم های شما در محیطی با برگ های نارنجی و لباسی ست یا محیط جذاب و شگفت انگیز می شود. در واقع شما آرایش خود را با محیط به طرز جالبی ست کرده‌اید. یک عکس باکیفیت بگیرید و بعد با دیدن عکس خود خواهید دید که چه هارمونی جذابی از رنگها در عکس شما بوجود آمده است. در واقع سهی داریم به شما توضیح دهیم که چقدر ساده با در نظر گرفتن نکاتی ساده می توان، زیباتر از همیشه ظاهر شوید.                                        
  3. رنگ قرمز و بنفش: رنگ قرمز و بنفش یکی از بهترین انتخاب ها برای انتخاب رژ لب است. اگر لباس شما مشکی است، این دو رنگ به عنوان رنگ رژ لب برای شما انتخابی بی نظیر هستند. حتی رژ لب قرمز با لباس قرمز هم بسیار جذاب است. ب طور کلی رنگ رژ لب قرمز با هر نوع رنگ لباسی زیبا و خاص است.

نکاتی قبل از انجام میکاپ

  1. قبل از انجام میکاپ، حتما لباسی راحت بپوشید. این موضوع باعث می شود تا هنگام میکاپ، استرس ریخته شدن مواد بر روی لباس خود را نداشته باشید و با آرامش میکاپ کنید.
  2. حتما قبل از شروع میکاپ، صورت خود را بشویید و تمیز کنید تا هیچ گونه چربی بر روی پوست شما وجود نداشته باشد. حتی اگر شب قبل هم صورت خود را شسته اید، باز هم صبح بشویید زیرا چربی ها حتی در یک شب هم در صورت جمع می شوند.
  3. قبل از شروع میکاپ، از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که فاقد چربی هستند. اجازه دهید حدود 10 دقیقه کرم مرطوب کننده بر روی پوست شما بماند، سپس از پرایمر استفاده کنید. مرطوب کننده باید درصد روغن خیلی خیلی کمی داشته باشد. در این حالت احتمال اینکه آرایش شما در روز به لباس شما انتقال پیدا کند، بسیار کمتر است.
  4. استفاده از پرایمر باید عضوی ثابت در مراحل آرایش شما باشد، زیرا پرایمر باعث می شود تا بسیاری از چین و چروک ها در حسن آرایش، محو شوند. اگر شما جزء افرادی هستید که دارای منافذ هستید، استفاده از پرایمر برای شما واجب و ضروری است، زیرا پرایمر این منافذ را در آرایش بسیار کوچک تر می‌کند.

سخن پایانی

همیشه مد و فشن جایگاه خوب و ویژه ای در بین افراد علاقه مند به هنر دارد. در صورتی که با اصول و قواعد آشنا باشید خیلی زیبا می توانید بهتر از گذشته بدرخشید.

امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد ست کردن لباس با آرایش بدست آورده باشید.