6 نکته آموزنده برای خانم ها که باید از آقایان یاد بگیرند

چند نکته آموزنده برای خانم ها

بدون شک مردان و زنان دو روی یک سکه هستند. آن ها تکمیل کننده زندگی یکدیگر محسوب می شوند. با این حال زن و مرد دو جنس مختلف هستند که دنیا و طرز فکر متفاوتی از یکدیگر دارند. اما مواردی وجود دارد که هر یک از آن ها باید از دیگری بیاموزد. در مقاله پیش رو 6 نکته آموزنده برای خانم ها که باید از آقایان یاد بگیرند، را ارائه کرده ایم.

همه ما دوست داریم که نسخه بهتری از خود را ارائه دهیم. بنابراین بدون نگاه جنسیتی بهتر است، رفتارهای خوب را از دیگری یاد بگیرد. همچنین هر کلام و سخن درستی را باید صرف نظر از اینکه چه کسی آن حرف را بیان کرده است، پذیرفت. تنها با داشتن شخصیتی پذیرا که رفتارها و افکار خوب دیگران (صرف نظر از جنسیت، دین و پیشینه خانوادگی) را سرلوحه خود قرار می دهد، به شخصی تقریبا کامل تبدیل خواهید شد.

چند نکته آموزنده برای خانم ها از زندگی آقایان

طرز فکر و نگاه مردان در مورد مسائل مختلف با زنان متفاوت است. گاهی اوقات آقایان نسبت به خانم ها زندگی را سهل تر می گیرند و از لحظات خود لذت بیشتری می برند. از این رو یادگیری برخی از درس های آموزنده از زندگی آن ها شما را در بهبود کیفیت زندگیتان یاری می رساند. مردان نیز نیاز دارند که بسیاری نکات را از زنان یاد بگیرند و آن را در امور زندگی خود اعمال کنند. به این ترتیب با رشد و تعالی، مردان و زنان با کمک یکدیگر سطح کیفی زندگی خود را ارتقا می دهند.

در ادامه برخی از نکات آموزنده از زندگی آقایان را برای کمک به زندگی خانم ها شرح داده ایم.

رفتار منطقی را از مردان بیاموزید

پشت سر همه اتفاق ها در زندگی منطق وجود دارد. اگر زنان این موضوع را بیاموزند و همیشه آن را به خاطر داشته باشند، زندگی برای آن ها بسیار ساده تر خواهد شد.

مردان هنگام تصمیم گیری در همه امور زندگی خود همواره از منطق ذاتی خود پیروی می کنند، درحالی که برخی از زن ها کاملا از وجود منطق صرف بی اطلاع هستند. از این رو برای مردان بسیار دشوار است که با زنانی از این دست مراوده داشته باشند.

زنان دارای قضاوت ذاتی هستند که در طول زندگی آن را یاد می گیرند. آن ها بارها در مورد مسائل مختلف زندگی تحت تاثیر قرار می گیرند، اما در عین حال در طول مسیر زندگی خود نیز درس های گوناگون را می آموزند. این مسئله معمولا آن ها را هوشمند می سازد، اما متاسفانه مردان با این موضوع ارتباطی ندارند و در نهایت زنان را بی منطق قلمداد می کنند. بنابراین برای داشتن ارتباطی خوب با شریک زندگی خود بهتر است، علاوه بر اهمیت دادن به احساسات، توجه به منطق در همه امور زندگی را نیز به عنوان نکته آموزنده برای خانم ها در نظر داشته باشید.  

رفتار منطقی نکته آموزنده برای خانم ها

حس شوخ طبعی را از مردان بیاموزید

برخی افراد تصور می کنند که زنان مشتاق مردانی هستند که دارای حس شوخ طبعی هستند. زنان نیز به شدت نیاز دارند که هنر خندیدن به زندگی را از مردان بیاموزند.

در مقایسه با مردان، زن ها حس شوخ طبعی کمتری دارند و درنتیجه از لحظات زندگی خود لذت کمتری می برند.

آیا تا به حال شنیده اید که مردی جسارت خندیدن به نفس خود را داشته باشد، اما زنان این کار را به راحتی انجام می دهند. اگر دیگران به خصوص مردها، خانم ها را به خاطر شوخ طبعی پایینشان سرزنش می کنند، به این دلیل است که با همسر، فرزندان و سایر افراد زندگی خود شوخی های هدفمند نمی کنند. در این مورد به نظر بهتر است که مردان از زنان این درس مهم را یاد بگیرند.

احساسات گاهی اوقات باید عقب نشینی کنند

بنابر توصیه وارون بادولا، بازیگر تلویزیون، زنان باید یاد بگیرند که هر موقعیتی مستلزم برآشفتگی عاطفی بزرگی نیست. مهار احساسات در مواقعی که نیازی به آن احساسات وجود ندارد، جنسیت زن را سنگدل و بی تفاوت نشان نمی دهد. بلکه او را فردی منطقی و عملگرا به تصویر می کشد.

هنگامی که زنان از احساسات خود استفاده می کنند، منطق و افکار خود را پشت هر یک از این احساسات پنهان می کنند. آن ها می خواهند مطمئن شوند، در حالی که افکارشان را پیش می برند، به افراد دیگر آسیبی وارد نمی کنند. احساسات به زندگی فرد معنا می بخشد، اما در صورت لزوم و در موقعیت های خاص باید تا حدی آن ها را کنار گذاشت. تعادل در بیان و اظهار احساسات نیز نکته آموزنده برای خانم ها به شمار می رود که آن ها باید به آن توجه داشته باشند.

عقب نشینی احساسات نکته آموزنده برای خانم ها

همه چیز نیاز به جوش و خروش اضافی ندارد

زن ها آن چیزی را که برایشان مهم است، در نمود بیرونی رفتارشان نشان می دهند، درحالی که مردان این حالت را بسیار شدید و غلو شده توصیف می کنند.

خانم ها معمولا در مورد کوچکترین مسائل و موقعیت ها نیز از خود حساسیت زیادی نشان می دهند. برای مثال از دست دادن زمان خوردن صبحانه آنقدرها هم مسئله مهمی نیست. اما زنان با یادآوری این نکته که صبحانه را از دست داده اند، آن را برای خود مهم می کنند. اگر زن ها از مردها حفظ آرامش را یاد بگیرند، مانند همیشه از زندگی خود لذت خواهند برد.

مسئله ظاهر و لباس نیز برای زنان بسیار مهم است و زمان و انرژی زیادی را برای آن صرف می کنند. در صورتی که با دانستن یک سری اصول و با هزینه کم این مشکل حل می شود و نیازی به برآشفتگی آن ها پیش از هر مهمانی نیست.

در زندگی مشترک این شور و شوق زن است که به او کمک می کند، هر رابطه ای را در زندگی با مهربانی و شفقت سیراب سازد. در غیر این صورت خانه همانند جاده ای سرد خواهد بود، جایی که هیچ کس به دیگری اهمیت نمی دهد. اما زنان باید به خاطر داشته باشند که این جوش و خروش درونی خود را برای هر چیز و هر کاری به در ندهند و در این راه خود را اذیت نکنند. در این صورت از لذات بیشتری در زندگی نیز بهره مند خواهند شد.  

کم کردن شور و هیجان نکته آموزنده برای خانم ها

طعم واقعیت را بچشید

گاهی زنان را سرزنش می کنند که بیشتر اوقات در دنیای رویایی خود به سر می برند. نکته آموزنده برای خانم ها این است که آن ها باید بیشتر در مورد مسائل زندگی خود عملگرا باشند. 

زنان تمایل دارند که تقریبا در مورد همه چیزهایی که در زندگیشان اتفاق می افتد، اعم از رابطه یا ازدواج، خیال پردازی کنند. آن ها باید از مردان بیاموزند که به صورت عملی به زندگی خود فکر کنند و این موضوع را بپذیرند که همه چیز برای همیشه شبیه به رویاهای آن ها باقی نمی ماند.

زنان باید شرایط را واقع بینانه ببپذیرند. آن ها نباید فقط به این دلیل که شنیدن حقایق شیرین برای آن ها خوشایندتر است، واقعیت ها را دستکاری و تحریف کنند.

اگر زنان پذیرش حقیقت را همانطور که مردان آن را قبول می کنند، بیاموزند، زندگی آرام تری را تجربه خواهند کرد.

فقط در مواقع نیاز شایعه پراکنی کنید

شایعه پراکنی عملی ناپسند است. اما اگر می خواهید این کار را انجام دهید، بهتر است که این کار را از مردان یاد بگیرید و آن را اصولی انجام دهید. این بدین معنی است که آنچه زنان باید از مردان بیاموزند، انجام یک عمل ناشایست ولی کنترل شده است. درنهایت این را به خاطر داشته باشید که در هر شرایطی نیازی به جلسات غیبت و شایعه پراکنی نیست.

غیبت کردن یا نکردن یک انتخاب فردی است. از زمان های قدیم زن ها را به عنوان شایعه ساز سرزنش می کردند، اما امروزه ورق برگشته است و جلسات مردانه نیز از لحاظ غیبت دست کمی از جلسات زنانه ندارد.

کلام آخر

یادگیری رفتار و گفتار نیک در ارتقا شخصیت شما موثر است. در آموختن نکات خوب از انسان های دیگر نباید به جنسیت و دین و مواردی از این قبیل توجه کرد. مردان و زنان مکمل یکدیگر هستند و همواره تحت تاثیر رفتار یکدیگر قرار دارند و بسیاری نکات را از یکدیگر می آموزند. در این مقاله نیز از 6  نکته آموزنده برای خانم ها از زندگی مردان را که باید بیاموزند، را شرح داده ایم.