پاک کننده های مناسب پوست

پاک کننده های مناسب پوست

در پایان یک روز هیچ چیز به اندازه تمیز کردن پوست ضروری نیست. از بین بردن آلودگی، عرق و آرایش روی پوست باعث می شود پوست فرصت تنفس، ترمیم و تجدید را داشته باشد. پاک کردن پوست همچنین به سایر محصولات مراقبتی کمک می کند تا عمیق تر به پوست نفوذ کرده و وظایف خود را با کارآیی بیش تری انجام دهند.

پاکسازی همیشه اولین قدم برای هر گونه اقدام مراقبت از پوست است. یک پاک کننده خوب باید ملایم، بدون عطر و محرک باشد و پس از شستشو هیچ گونه احساس سفتی یا خشکی در پوست شما ایجاد نکند. مهم نیست که پوست چرب، خشک، مختلط و یا مستعد آکنه و قرمزی داشته باشید؛ مهم این است که پاک کننده ای را انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد.

پاک کننده های مناسب پوست

انتخاب پاک کننده مناسب پوست

با وجود انواع مختلف پاک کننده ها ممکن است کمی گیج و سردرگم شوید. اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا تفاوت بین انواع پاک کننده ها را درک کرده و بهترین و مناسب ترین پاک کننده را برای پوست خود پیدا کنید.

ژل های پاک کننده

اگر استفاده از پاک کننده سبک و مرطوب را دوست دارید ژل های پاک کننده گزینه مناسبی برای شما می باشند. ژل های پاک کننده شفاف هستند و برای پاکسازی عمیق طراحی شده اند؛ خاصیت ضد عفونی کننده و لایه برداری دارند و با از بین بردن چربی های اضافی منافذ مسدود شده را باز می کنند. ژل های پاک کننده همچنین در از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه مؤثر هستند.

یک ژل پاک کننده خوب به راحتی آرایش سبک را از بین می برد، پوست شما را مرطوب کرده و احساس طراوت و زندگی به پوست می بخشد. ژل های پاک کننده برای پوست های چرب و حساس به آکنه بسیار ایده آل هستند.

کرم ها و لوسیون های پاک کننده

اگر به دنبال پاک کننده ای هستید که پوست شما را مرطوب کند کرم ها و لوسیون های پاک کننده را انتخاب کنید. همچنین اگر قصد پاکسازی مضاعف دارید می توانید از کرم های پاک کننده در مرحله دوم استفاده نمایید.

این نوع از پاک کننده ها بافت ابریشمی دارند و بیشتر انواع آرایش را به آرامی از بین می برند؛ بدون اینکه از چربی های طبیعی پوست کم کنند. توجه داشته باشید که اگر از محصولات آرایشی ضد آب استفاده می کنید ممکن است به پاک کننده آرایش جداگانه نیاز پیدا کنید.

کرم ها و لوسیون های پاک کننده معمولاً ملایم تر و مرطوب کننده تر از سایر پاک کننده ها هستند و برای پوست های خشک و حساس بسیار مناسب می باشند.

کرم های پاک کننده

فوم های پاک کننده

اگر ترجیح می دهید از پاک کننده ای استفاده کنید که دارای کف سبک باشد، باید از فوم های پاک کننده استفاده کنید. فوم های پاک کننده تقریباً بین پاک کننده های ژل و کرم قرار دارند؛ این پاک کننده ها به صورت کرم یا ژل شروع شده و در نهایت به یک کف غنی تبدیل می شوند.

فوم های پاک کننده اکثر آرایش ها را پاک می کنند و چربی اضافی پوست را از بین می برند. این پاک کننده ها پوست را کاملا تمیز و نرم کرده و برای پوست های مختلط بسیار مناسب می باشند.

فوم های پاک کننده

روغن های پاک کننده

اگر آرایش سنگین انجام داده اید و به دنبال پاک کننده کاملی هستید باید از روغن های پاک کننده استفاده کنید. روغن های پاک کننده روشی ملایم برای از بین بردن بقایای مسدود کننده منافذ، از جمله آرایش ضد آب بدون خشک کردن پوست هستند. پاک کننده های حاوی روغن آرایش را به سرعت پاک کرده و پوست را نرم و لطیف می کنند.

همچنین اگر ترجیح می دهید پوست خود را دو بار پاکسازی کنید ابتدا پوست را با یک پاک کننده حاوی روغن و سپس با یک پاک کننده سبک فوم، ژل، کرم یا لوسیون پاک کنید. این پاک کننده ها بر پایه چربی هستند و به حذف کثیفی روی پوست بدون دخالت در مانع پوستی کمک می کنند؛ از این جهت با انواع مختلف پوست از جمله پوست های چرب سازگاری دارند.

روغن های پاک کننده

میسلار واتر

اگر ترجیح می دهید آرایشتان را با پد پنبه ای پاک کنید می توانید از میسلار واتر استفاده کنید. میسلار واتر و پاک کننده های آرایشی مایع شامل پاک کننده های آرایشی بر پایه آب و سورفاکتانت هستند و بعد از استفاده از آن ها لازم نیست حتما صورتتان را با آب بشویید؛ اما بهتر است این نوع پاک کننده را بیش از زمان لازم روی پوست نگذارید.

پاک کننده های میسلار ملایم و فاقد الکل هستند و برای انواع پوست به ویژه پوست های حساس مناسب می باشند.

دستمال های مرطوب

اگر مایلید که سریع و بدون نیاز به شستن صورت، پوست خود را تمیز کنید می توانید از دستمال های مرطوب استفاده کنید. دستمال مرطوب یک روش پاکسازی عالی و کارآمد است؛ خصوصا وقتی دستمال مرطوب نرم باشد و لایه چسبناکی روی پوست باقی نگذارد.

دقت داشته باشید که هنگام استفاده از دستمال مرطوب پوست خود را نکشید؛ زیرا ممکن است باعث آسیب به پوست صورتتان شود. دستمال مرطوب با انواع پوست ها سازگار است.

دستمال های مرطوب

بالم های پاک کننده

اگر پاک کننده ای می خواهید که قدرت بالا و در عین حال مرطوب کنندگی زیادی را به همراه داشته باشد و احساس لطافت و طراوت روی پوستتان ایجاد کند، پیشنهاد ما استفاده از بالم های پاک کننده است. بالم های پاک کننده بسیار مرطوب هستند و حتی می توانند به لطف موادی مانند روغن نارگیل فواید آبرسانی را نیز به همراه داشته باشند.

همچنین برای کسانی که می خواهند روال مراقبت از پوست خود را ساده کنند، بالم های پاک کننده گزینه بسیار مناسبی هستند؛ زیرا این نوع پاک کننده ها برای از بین بردن آلودگی و آرایش نیازی به آب ندارند.

بالم های پاک کننده را با یک دستمال نرم و مرطوب به آرامی روی پوست خود بزنید؛ تا کشش سطحی کاهش یابد و به پوست آسیبی نرسد. بالم های پاک کننده فاقد هرگونه مواد خشن و سفت هستند و در نتیجه برای پوست های بسیار خشک، حساس و مستعد اگزما مناسب می باشند.

صابون های پاک کننده

اگرچه صابون های پاک کننده پوست شما را کاملا تمیز می کنند؛ اما آن قدر پوست را خشک و سفت می کنند که استفاده از آن را برای هیچ کسی توصیه نمی کنیم. صابون ها به خصوص انواع جامد آن ها منافذ پوست را مسدود کرده و پوست را کدر نشان می دهند. استفاده از صابون های پاک کننده برای هیچ کدام از انواع پوست مناسب نیستند.